telefon

tel. 61 66 10 162

Lekarze ginekolodzy i lekarz okulista – o nas

Prowadzimy wieloletnią prywatną praktykę lekarską z tradycjami rodzinnymi. W skład naszej praktyki wchodzą gabinet ginekologiczno-położniczy i gabinet okulistyczny. Staramy się pracować sumiennie, wykorzystując naszą wiedzę i umiejętności dla dobra i komfortu naszych pacjentów.

Lekarz ginekolog-położnik

Dr n. med. Marek Pawlik – specjalista w położnictwie i ginekologii

Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie badań dotyczących wczesnej ciąży. Dr n. med. Marek Pawlik ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobył, pracując na oddziale położniczo-ginekologicznym oraz jako uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, kursów i staży naukowych m. in. w Kanadzie, Finlandii i Francji. Posiada liczne certyfikaty z różnych dziedzin położnictwa i ginekologii. Główne zainteresowania zawodowe to ginekologia operacyjna, zabiegi plastyczne i kosmetyczne narządu rodnego oraz opieką nad kobietą ciężarną i rodzącą. Wolny czas spędza z rodziną i w otoczeniu przyrody. Interesuje się historia sztuki i malarstwem, jeździ konno.

 

Dr n. med. Piotr Pawlik – specjalista w położnictwie i ginekologii

Dr n. med. Piotr Pawlik, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii, pracuje od 2007 roku w Klinice Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno–Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zainteresowania zawodowe Piotra Pawlika obejmują zagadnienia z zakresu onkologii ginekologicznej oraz molekularnych podstaw nowotworzenia. W 2011 roku obronił pracę doktorską pt: „Analiza polimorfizmów genów kodujących enzymy obiegu aktywnego metylu w nowotworach złośliwych jajnika i błony śluzowej trzonu macicy”. Praca doktorska została wyróżniona nagrodą naukową Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dr n. med. Piotr Pawlik prowadzi badania naukowe we współpracy z Katedrą Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wyniki badań, które dotyczą czynników genetycznych w etiologii nowotworu złośliwego jajnika i błony śluzowej trzonu macicy zostały opublikowane w czasopismach o wysokim współczynniku oddziaływania (łączna wartość IF = 15,317).

Dr n. med. Piotr Pawlik uczestniczył w licznych sympozjach naukowych i szkoleniach naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa, uzyskując między innymi certyfikat z zakresu ultrasonografii i Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kolposkopii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Onkologii Ginekologicznej.

 

Lekarz okulista

Dr n. med. Hanna Twardosz-Pawlik – specjalista chorób oczu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na podstawie pracy doktorskiej pt. „Kliniczne i angiograficzne kryteria przebiegu wczesnego okresu toksoplazmozy nabytej narządu wzroku”. Zajmuję się diagnostyka i leczeniem chorób oczu dorosłych i dzieci, szczególnie interesuję się chorobami siatkówki, też leczeniem operacyjnym oraz schorzeniami aparatu ochronnego. W gabinecie wykonuję pełne badanie okulistyczne z doborem korekcji, kwalifikuję a także wykonuję zabiegi operacyjne w obrębie powiek – usuwanie guzków, znamion, kępek żółtych, gradówek, odwijanie i podwijanie powiek, zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych. Prowadzę kurs z zakresu chirurgii plastycznej w obrębie narządu wzroku. Jestem członkiem Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.