O nas

Prowadzimy wieloletnią prywatną praktykę lekarską z tradycjami rodzinnymi. W skład naszej praktyki wchodzą gabinet ginekologiczno-położniczy i gabinet okulistyczny.

Staramy się pracować sumiennie, wykorzystując Naszą wiedzę i umiejętności dla dobra i komfortu Naszych pacjentów.

Ginekologia i Położnictwo

Marek Pawlik

DR N. MED. MAREK PAWLIK – SPECJALISTA W POŁOŻNICTWIE I GINEKOLOGII

Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie badań dotyczących wczesnej ciąży. Dr n. med. Marek Pawlik ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobył, pracując na oddziale położniczo-ginekologicznym oraz jako uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, kursów i staży naukowych m. in. w Kanadzie, Finlandii i Francji. Posiada liczne certyfikaty z różnych dziedzin położnictwa i ginekologii. Główne zainteresowania zawodowe to ginekologia operacyjna, zabiegi plastyczne i kosmetyczne narządu rodnego oraz opieka  nad kobietą ciężarną i rodzącą. Wolny czas spędza z rodziną i w otoczeniu przyrody. Interesuje się historia sztuki i malarstwem, jeździ konno.

 

Piotr Pawlik

DR N. MED. PIOTR PAWLIK – SPECJALISTA W POŁOŻNICTWIE I GINEKOLOGII

Dr n. med. Piotr Pawlik, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii, pracuje od 2007 roku w Klinice Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno–Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W trakcie szkolenia specjalizacyjnego Aktualnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z onkologii ginekologicznej

Główne zainteresowania zawodowe to ginekologia operacyjna i onkologiczna, zabiegi plastyczne i kosmetyczne narządu rodnego oraz opieka  nad kobietą ciężarną i rodzącą.

W 2011 roku obronił pracę doktorską pt: „Analiza polimorfizmów genów kodujących enzymy obiegu aktywnego metylu w nowotworach złośliwych jajnika i błony śluzowej trzonu macicy”. Praca doktorska została wyróżniona nagrodą naukową Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Dr n. med. Piotr Pawlik uczestniczył w licznych sympozjach naukowych i szkoleniach naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa, uzyskując między innymi certyfikat z zakresu ultrasonografii i Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kolposkopii.

Okulistyka

Hanna Twardosz-Pawlik

DR N. MED. HANNA TWARDOSZ-PAWLIK – SPECJALISTA CHORÓB OCZU

Dr n. med.Hanna Twardosz-Pawlik, specjalista chorób oczu, pracuje w Katedrze i Klinice Okulistyki Uniwersytetu  Medycznego Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na podstawie pracy doktorskiej pt. „Kliniczne i angiograficzne kryteria przebiegu wczesnego okresu toksoplazmozy nabytej narządu wzroku”. Zajmuję się diagnostyka i leczeniem chorób oczu dorosłych i dzieci, szczególnie interesuję się chorobami siatkówki, leczeniem operacyjnym oraz schorzeniami aparatu ochronnego. W gabinecie wykonuję pełne badanie okulistyczne z doborem korekcji, kwalifikuję a także wykonuję zabiegi operacyjne w obrębie powiek – usuwanie guzków, znamion, kępek żółtych, gradówek, odwijania i podwijania powiek, zwiotczenia skóry powiek górnych i dolnych. Prowadzi specjalistyczne  kursy z zakresu chirurgii plastycznej w obrębie narządu wzroku.  Członek Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.